Wejście

Artykuły

Kiedy kupić suknię ślubną? Ile wcześniej należy zamówić?

Kiedy kupić suknię ślubną? Ile wcześniej należy zamówić?

Kiedyś usłyszałam od znajomej, że ona pragnie ślubu dla sukni ślubnej! Może nie zabrzmiało to dobrze, jednak ja zrozumiałam o co jej chodzi. Myślę, że większość kobiet, przyszłych Panien Młodych rozumie o co chodziło mojej znajomej. Suknia ślubna to jeden z najważniejszych elementów, które tworzą całą uroczystą atmosferę. Założenie jej to spełnienie marzeń każdej małej dziewczynki. Kiedy należy kupić suknię ślubną? Na co zwrócić uwagę przy wyborze, o tym dowiecie się z tego artykułu! Miłej lektury.

Wiele Panien Młodych nie jest świadomych ile czasu zajmuje uszycie sukni ślubnej. Często trwa to nawet 6 – 8 miesięcy. Nawet gdy wybierzesz gotowy projekt, wykonanie sukni pod Twoje wymiary może zająć trochę czasu.

Kiedy kupić suknię ślubną? – Suknia szyta na miarę!

Postanowiłaś, że chcesz mieć własny projekt sukni ślubnej, bo nigdzie nie możesz znaleźć takiej z Twoich marzeń? Już nawet 1,5 roku wcześniej zacznij rozglądać się za salonem sukien ślubnych, w którym szyją na zamówienie. Należy jak najszybciej umówić się na spotkanie, aby taką suknię zaprojektować, wybrać materiał.
W takich pracowniach znajdziesz doświadczoną Panią Projektant, więc nie musisz się bać, że nie dasz rady przedstawić swojej wizji bezpośrednio krawcowym. Następnie ważną sprawą jest znalezienie odpowiednich materiałów. Często ściągnięcie do zakładu kawałka tkaniny również trwa dosyć dużo czasu. Przede wszystkim musisz zapytać w salonie, ile czasu potrzebują na uszycie sukni. Twoja suknia powinna być gotowa minimum tydzień przed ślubem, aby na spokojnie ją odebrać przed Twoim wielkim dniem!

Jeżeli chodzi o suknię gotową, czyli taką, której krój wybierzesz bezpośrednio w salonie jest odrobinę inaczej. W takiej sytuacji materiały są na miejscu, wykrój takiej sukni również jest gotowy w różnych rozmiarach. W kwestii pracownika salonu jest zebranie Twoich miar i wykonanie takiej sukni. Czas realizacji zależy od salonu, ale mniej więcej jest to minimum 2 miesiące.

Zobacz także: Czy umówić się na makijaż i fryzurę próbną?

suknia slubna w stylu księżniczki

Kiedy najtaniej kupić suknię ślubną? Suknia ślubna z wyprzedaży?

Jeżeli nie dysponujesz odpowiednią kwotą na suknię ślubną, możesz pomyśleć nad tańszą wersją sukni. Może wyprzedaż nie kojarzy się dobrze jeżeli chodzi o suknie ślubne, jednak jest to tylko sprzedaż modeli z zeszłego roku. Taką suknię możesz dopasować sobie wcześniej do swojej sylwetki i kupić w dobrej cenie. Jednak warto pamiętać, że jeżeli schudniesz lub przytyjesz Twoja suknie nie będzie mogła być poprawiona w danym salonie.

Kiedy otrzymamy taniej suknię ślubną?

  • warto uczęszczać na targi ślubne; wystawcy często przewidują specjalne rabaty, jeżeli zdecydujesz się na zakup na miejscu. Oznacza to, że możesz podpisać przedwczesną umowę i na tej podstawie otrzymać rabat.
  • wejście nowej kolekcji w życie; możesz wtedy wybrać model z zeszłego sezonu, który zostaje przeceniony.
  • promocje na wybrane modele; często salony przeceniają konkretne modele sukien ślubnych niezależnie od pory roku.
  • suknie z ekspozycji; suknie, które widać na manekinie często są wyprzedawane w niższych cenach, jednak warto pamiętać, że takiej sukni już nie przerobisz – albo pasuje albo nie.
  • wyprzedaże sezonowe; wyprzedaże zaczynają się pod koniec lipca.

Jak kupić suknię ślubną w Polsce, mieszkając za granicą?

Coraz częstszy problem Panien Młodych. Mieszkasz za granicą, a Twój ślub odbędzie się w Polsce. Możesz kupić suknię ślubną w kraju, w którym mieszkasz aktualnie, jeżeli jednak chcesz zakupić suknię w Polsce musisz to dokładnie przemyśleć.
Zapytałam o to specjalistkę, zobacz jak ugryźć tę sprawę!

Jeżeli kupiłaś swoją wymarzoną suknię to daj znać innym Pannom Młodym w jakim czasie Ci się to udało!

Pozdrawiam Was serdecznie,
Patrycja

Wiadomości Związane