Wejście

Artykuły

Rodzice na weselu – jak ich zaprosić i jaką wybrać piosenkę do podziękowania?

Rodzice na weselu – jak ich zaprosić i jaką wybrać piosenkę do podziękowania?

Każda Para Młoda chciałaby, aby ich najbliżsi podczas ślubu i wesela czuli się wyjątkowo. W końcu rodzice na weselu grają drugie skrzypce zaraz po Was, a często pomagają w organizacji nie tylko fizycznie, ale i finansowo. Warto zatem sprawić, by celebrowali z Wami każdy ważny moment. W tym artykule podpowiadamy, jak możecie zaprosić mamę i tatę w nietuzinkowy sposób oraz jaki utwór wybrać podczas podniosłego momentu, jakim są specjalne podziękowania.

Zaproszenie rodziców na wesele i ślub

Czasami zdarza się tak, że już podczas wypisywania myślicie, czy aby na pewno rodzice powinni dostać dokładnie takie samo zaproszenie jak ciotka, wujek czy koleżanka. Wiele Par Młodych decyduje się na specjalne traktowanie mamy i taty, wybierając zupełnie inne rozwiązania. Warto pomyśleć o zaproszeniu drewnianym, bądź na szkle lub w specjalnym pudełku. Wiele inspiracji specjalnych zaproszeń znajdziecie na przykład na naszej grupie ślubnej na Facebooku. Dzięki temu zarówno mama, jak i tata, poczują się wyjątkowo. W końcu są naszą najbliższą rodziną i to im zawdzięczamy swoje ziemskie życie. Warto więc w stosowny sposób za wszystko im podziękować.

zaproszenie - rodzice na weselu

Zobacz: Jak przygotować się do podziękowań rodziców i jaki wybrać dla nich prezent

Co z zaproszeniem jeśli rodzice płacą za wesele?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że bardzo często Pary Młode korzystają z pomocy finansowej mamy i taty. Nie ma w tym nic absolutnie dziwnego, szczególnie na początku “nowej drogi życia”. Jeśli Wasi rodzice częściowo łożą na Wasze wesele, wtedy jednocześnie stają się organizatorami. Wówczas wysyłanie im zaproszeń mija się trochę z celem. Proponujemy wykorzystać pomysł “prośby o błogosławieństwo”. Wasi rodzice nie będą czuli się pominięci wśród wszystkich gości i poczują się potrzebni podczas ceremonii zaślubin.

Jaki utwór muzyczny najlepiej nada się na podziękowanie rodzicom?

Wielu dj-ów zmaga się z odwiecznym problemem, jakim jest wybór piosenki. Absolutnie się z tym zgadzamy. Pierwszą możliwością, która wydaje się na chwilę obecną “oczywistą oczywistością” jest utwór Urszuli Sipińskiej “Cudownych rodziców mam”. Teoretycznie czemu nie – wszyscy ją znają, jest to dość podniosły utwór, dla niektórych pewnie ciut za wolny. My proponujemy na przykład takie rozwiązania:

Anna Jantar “Radość najpiękniejszych lat”

Marek Grechuta “Dni, których jeszcze nie znamy”

Abba “Slipping through my fingers”

Kortez “Dla mamy”

Rod Stewart “Forever Young”

Rod Stewart lub Van Morrison “Have I Told You Lately” 

Johnny Nash ”I Can See Clearly Now”

The Temptations “My Girl” 

The Beatles “She’s leaving home”

Joe Cocker „You Are So Beautiful to Me” 

rodzice na weselu

Jakie piosenki lubią Wasi rodzice?

Zawsze możecie wybrać ulubioną piosenkę mamy lub taty. Co stoi na przeszkodzie, żeby był to najnowszy hit, jeśli rzeczywiście go lubią? Ostatnio sami byliśmy na weselu, na którym piosenką do podziękowań był Soft grupy Video oraz Ani Wyszkoni. A na jeszcze innym Sławomir i jego Miłość w Zakopanem. Zajrzyjcie w głąb swojej pamięci. Jesteśmy przekonani, że doskonale wiecie, jaki to może być kawałek. Jeśli jednak macie wątpliwość – zapytajcie rodziców. Może oni podpowiedzą Wam, jaki typ muzyki najbardziej by im odpowiadał.

Jeśli macie jakieś swoje propozycje, do której bardzo dobrze tańczyło się Wam z rodzicami, napiszcie je w komentarzu. Jak zareagowali na nie Wasi rodzice na weselu?

Wiadomości Związane