Wejście

Artykuły

Jak zaplanować wyjazdowy weekendowy wieczór panieński?

Jak zaplanować wyjazdowy weekendowy wieczór panieński?

A gdyby tak zamiast świętować jeden wieczór, celebrować go cały weekend? Wiele dziewczyn decyduje się na takie wspólne spędzenie czasu, zwykle poza aktualnym miejscem zamieszkania. Co warto wiedzieć planując wyjazdowy panieński? 

Wieczór panieński to jedna z tych imprez, która na długo pozostaje w pamięci. Taki dzień warto zaplanować wcześniej, szczególnie jeśli planujecie wyjazd do innego miasta lub nawet kraju.

wieczór panieński amoreo

Organizacja wieczoru panieńskiego

Poruszaliśmy już ten temat tutaj i w założeniu organizacja wyjazdowego panieńskiego jest bardzo podobna do imprezy o charakterze stacjonarnym, jednak należy przy niej uwzględnić dodatkowe punkty, przede wszystkim: transport, miejsce pobytu oraz jedzenie. Skoro to wieczór panieński, z założenia utarło się, że przyszła panna młoda nie powinna ponosić kosztów. Cały budżet rozdzielany jest na pozostałe uczestniczki. Oczywiście, jest to rozwiązanie, ale jeżeli planujecie jakiś dalszy wyjazd np. poza granice kraju, warto aby świadkowa lub osoba organizująca całe wydarzenie indywidualnie ustaliła z przyszłą panną młodą, jak podzielić koszta. 

Pomysły na wyjazd

Popularnymi kierunkami wypraw na weekendowe wyjazdy są duże miasta np. Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław czy Trójmiasto. Każde z nich posiada swoje “atrakcje”. Dobór ich w dużej mierze zależeć będzie od Was, od Waszych charakterów i zamierzonego motywu przewodniego spotkania 🙂 Jeśli macie wątpliwości co do miejsca, ale wiecie do jakiego miasta chcecie jechać, proponujemy zapisać się na Facebooku do jakiejś lokalnej społeczności i wrzucić post dotyczący poleceń na panieński:) Powinno to ułatwić organizację:) 

Możecie też wręcz przeciwnie – z miasta uciec na wieś lub w klimatyczne miejsce nad jeziorem czy w górach. W doborze odpowiedniego, estetycznego miejsca z pewnością pomoże Wam strona slowhop. Znajdziecie tam ciekawe również architektonicznie domki, które nadadzą się na wypad za miasto 🙂 Istnieje również alternatywa w postaci organizacji wyjazdu na panieński za granicę. Każda czy to europejska stolica, czy mniejsze np. nadmorskie miasto będzie dobrym pomysłem. 🙂 Możecie wówczas skorzystać z oferty biur podróży, tak aby faktycznie nie martwić się o nic i pić drinki z palemką 🙂 lub poszukać fajnego domku czy też hotelu na własną rękę na airbnb lub booking.com

wyjazdowy wieczór panieński

Podpytaj przyszłą pannę młodą

Skoro zatem opcji jest tak wiele, a liczba destynacji przyprawić może o zawrót głowy, jak ostatecznie zdecydować? Przede wszystkim na podstawie zaplanowanego wcześniej budżetu. Jeśli wszystkie uczestniczki nie mają tyle czasu, aby wyjeżdżać na cały weekend nie zmuszajcie się wzajemnie! To samo dotyczy określonej kwoty wyjazdu. Pójdźcie na kompromis! Nie ma nic gorszego jak kłótnia i nieprzyjemna atmosfera podczas organizacji panieńskiego. 🙂 Poza tym w doborze miejsca pomóc może sama przyszła panna młoda – tak, nie ma w tym nic złego, jeśli organizatorka wyjazdu podpyta o wymarzoną przestrzeń na tego typu imprezę (nawet, jeśli planujecie totalną niespodziankę). 

Na co zwrócić uwagę?

W zależności od wyboru konkretnego miejsca wyjazdu, ważne, abyście organizując go zwróciły uwagę na transport i jedzenie. Przede wszystkim unikniecie dzięki temu frustracji już na miejscu. Może się okazać, że znajdziecie piękne miejsce na wsi, na totalnym odludziu i jedyny sklep do jakiego będziecie mogły pojechać na zakupy, będzie znajdował się bardzo daleko. Nie wspominając o knajpie, w której mogłybyście zjeść obiad, co oznacza, że same będziecie przyrządzać wszystkie posiłki. Jeśli jest to dla was ok,  w porządku, nie ma najmniejszego problemu. Jeśli nie czujecie takiego klimatu to lepiej nie denerwować się na miejscu, a pomyśleć o tym wcześniej. Może konieczne będzie zabranie zakupów ze sobą albo znalezienie innego miejsca?

Tak samo w przypadku dojazdu i transportu. Dotyczy to również dużych miast. Jeżeli wybieracie się do Warszawy, wynajmujecie apartament w centrum sprawdźcie w jakiej najbliższej knajpie warto zjeść dany posiłek. Unikniecie w ten sposób poszukiwań już na miejscu. Poza tym w weekendy wiele dobrych miejsc może być przepełnionych i w takim wypadku potrzebna będzie wcześniejsza rezerwacja? Nic nie irytuje tak, jak głodny człowiek odbijający się od jednej restauracji do drugiej w poszukiwaniu czegoś do zjedzenia. Zważywszy, że często konkretne punkty na mapie miasta oddalone są od siebie znacznie i wtedy znów wchodzi kwestia… transportu. Te wszystkie elementy warto wziąć pod uwagę. 

Organizacja na miejscu

Znów w zależności od miejsca i samego zamysłu panieńskiego, fajnie jeśli wybierając daną opcję wyjazdową zastanowicie się nad alternatywą wspólnie spędzanego czasu lub atrakcji tylko dla przyszłej panny młodej. Możecie np. wysłać świadkową i pannę młodą na masaż, a w tym czasie przygotować apartament na imprezę. Jeśli lubicie łamigłówki możecie wybrać się w danym mieście np. do escape roomu. Za granicą, jeśli macie dusze podróżnicze po prostu wspólnie zwiedzić okolicę, robiąc co jakiś czas np. przerwę na prosecco. 🙂 Nad morzem możecie zorganizować klimatyczny piknik (jeśli pogoda Wam pozwala) lub w wielkim mieście wybrać się na wieczorny clubbing. 🙂 Pomysłów jest wiele i ograniczyć może Was tylko wyobraźnia, ale co ważne takimi atrakcjami warto zająć się przed wyjazdem.

piknik wieczór panieński

Wyjazdowy wieczór panieński to bardzo fajna opcja dla każdego. Należy tylko zająć się odpowiednio wcześniej organizacją, zabrać ze sobą dobry humor i… zabawa gwarantowana! 🙂

Wiadomości Związane