Wejście

Artykuły

Przygotowania do ślubu! Checklista ślubna Panny Młodej do pobrania!

Przygotowania do ślubu! Checklista ślubna Panny Młodej do pobrania!

Kochana! To jeden z najpiękniejszych dni w Twoim życiu, dlatego to Ty jesteś najważniejsza oraz Twój przyszły mąż. Jeżeli tu jesteś, to znaczy, że Twoja przygoda z planowaniem ślubu dopiero się rozpoczęła. Już wiemy, że będą wzloty i upadki, że będziesz się denerwować i stresować szczegółami, dlatego przygotowaliśmy małą pomoc!

Organizacja ślubu to bardzo duże wyzwanie. Należy się do tego dobrze przygotować, jest wiele spraw do załatwienia, formalności i zakupów. Musisz pamiętać o szczegółach oraz najważniejszych terminach. Stworzyliśmy Checklistę Ślubną, która pomoże Ci idealnie przygotować się do tego wyjątkowego dnia. Jest to dokładna lista wszystkich działań, z krótką adnotacją jak powinnaś się za to zabrać. Ta lista ułatwi każdy dzień organizacji Twojego wymarzonego ślubu i wesela.

Ta lista zawiera informacje o najważniejszych sprawach, dokumentach oraz rezerwacjach. Większość plannerów posiada punkty przypisane do dat, jednak wiemy o tym, że niektóre z Was przygotowują ślub w trzy miesiące a inne w dwa lata. Szczegółowe informacje znajdziecie poniżej.

Planowanie ślubu krok po kroku. Lista zadań do zrobienia przed ślubem.

Od czego zacząć? Przede wszystkim należy zastanowić się jaką formę ślubu chcecie przygotować. Chodzi tu oczywiście o ślub kościelny lub cywilny. Przy tym pierwszym jest dużo więcej pracy i formalności, jednak cała uroczystość jest podniosła i jest ważna w naszej religii.

Zaczynamy od rezerwacji sali, Dj’a lub zespołu. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na terminy fotografów oraz kamerzystów w Twojej okolicy. Najlepsze lokale oraz firmy często zajęci są już dwa lata wstecz. Jeżeli organizujesz ślub w pośpieszonym trybie zwracaj uwagę na informacje, które pojawiają się na grupach. Niektórzy odstępują dane terminy nawet tydzień przed weselem, jednak nie zostawiaj rezerwacji na ostatni moment.

Warto przeczytać: Co lepsze na wesele – orkiestra czy DJ?

Ślub kościelny – co warto wiedzieć? Jak się przygotować?

Musisz pamiętać o dokumentach, które należy zorganizować przed ślubem. Wszystkie te informacje zaznaczone są w naszej Liście dla Panny Młodej. Dowiesz się, kiedy i gdzie możesz załatwić wszelkie formalności.

Sprawdź najważniejsze informacje: Jakie dokumenty są potrzebne do ślubu?

Należy pomyśleć również o kwiatach i dekoracjach, a także o oprawie muzycznej w kościele. Transporcie do kościoła, obrączkach i wyborze świadków. Wydaje Ci się, że to sporo jak na jeden raz? Spokojnie! Dzięki naszej liście nic nie będzie dla Ciebie trudne!

Pamiętaj o tym, że wszystkie nasze artykuły są tworzone z myślą o Was – wszystkich Pannach Młodych. W naszej grupie na Facebooku pomagamy, doradzamy i rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Nie bój się zapytać i oczekiwać podpowiedzi i pomocy.

Nasza lista obejmuje również punkty, które są ważne dla Ciebie. O pielęgnacji ciała i twarzy przed makijażem ślubnym oraz o dodatkach dla Twojego przyszłego męża. Obejmuje również wszelkie dodatki takie jak opakowania na ciasto, informację o tym, ile potrzebujesz alkoholu na osobę a także kiedy zamówić tort ślubny.

Weselna lista

Naszą listę ślubnych spraw pobierz i wydrukuj. Na pierwszej stronie znajdziesz miejsce na wpisanie swojej daty ślubu. Następnie wszystkie zadania podzielone są na różne kategorie. Wszystkie zadania związane z listą gości weselnych znajdziesz w punkcie „Goście”, za to informacje o sukni ślubnej wpisaliśmy do kategorii „Panna Młoda”.

Wiadomości Związane