Wejście

Artykuły

Co zamiast pierwszego tańca? Nasze propozycje

Co zamiast pierwszego tańca? Nasze propozycje

Wydaje się, że pierwszy taniec jest nieodłącznym elementem każdego wesela. Faktycznie – to bardzo popularny i kultywowany dookoła świata zwyczaj. Są jednak pary, które z różnych względów pierwszego tańca nie chcą. Powodów jest wiele – stres, kontuzja albo po prostu brak chęci. 

W Internecie można napotkać rady związane z przełamaniem się i przymusowym, szybkim pierwszym tańcem. Co jednak w momencie, gdy taka opcja odpada, bo nie chcecie się zmuszać do czegoś kompletnie nie w Waszym stylu? Warto zadać sobie następujące pytania: co można wybrać zamiast pierwszego tańca? Jakie macie alternatywy? 

Pierwszy taniec…z gośćmi! 

Wcale nie musicie wychodzić przed szereg (i tak tego dnia wszystkie oczy są zwrócone na Was!). Możecie zorganizować pierwszy taniec, który zatańczą z Wami wszyscy obecni na weselu goście. Sprawdzi się tutaj dostojny polonez – najbardziej klasyczne rozwiązanie. Nie zapominajcie jednak, że możecie wybrać również skoczną, wesołą belgijkę. W ostateczności warto też wyjść na parkiet ze wszystkimi i tańczyć po prostu w parach lub w kółku.

Zamiast pierwszego tańca – tort

Wszyscy goście już się najedli, pora obiadowa minęła i myślą, że to już czas na pierwszy taniec? Nie tym razem! Zamiast tego…podajcie tort do kawy tuż po obiedzie. Przyznajcie – przecież każdy ucieszy się z czegoś słodkiego po ciepłym posiłku. Tort po obiedzie zamiast pierwszego tańca? Jasne, może być!

Podziękowania

A gdyby tak, zamiast pierwszego tańca…podziękować? Przełożyć z późniejszych godzin wieczornych podziękowania dla rodziców i zrealizować je wcześniej? To zawsze bardzo wzruszająca chwila, dlatego nie bójcie się myśleć niestandardowo i przyspieszyć ten moment! Możecie również podziękować swoim gościom za przybycie – wygłosić krótką mowę i wznieść pierwszy toast wieczoru. Pięknie i z klasą.

Wasza wspólna historia

Wszyscy Wasi goście wiedzą, że jesteście sobie przeznaczeni i cieszą się Waszą miłością. Ale czy znają Waszą historię? Zamiast pierwszego tańca możecie przygotować dla nich krótki pokaz slajdów ze wspólnymi zdjęciami albo film z przyjemnym pokładem muzycznym. To ciekawe przedstawienie historii Waszego związku będzie momentem wesela, który Wasi bliscy zapamiętają na długo!

Przemowy bliskich zamiast pierwszego tańca

Czyli zabieg zapożyczony z amerykańskiej kultury ślubno-weselnej. Uwaga! Oczywiście wcześniej Wasza rodzina i przyjaciele muszą wiedzieć o tym pomyśle! To rozwiązanie zakłada bowiem, że zamiast pierwszego tańca oddajecie głos tym, którzy znają Was najlepiej – rodzicom, rodzeństwu, przyjaciołom…Ktoś rozbawi, ktoś wzruszy – pełny pakiet!

Atrakcje dla gości

A gdyby tak…zacząć wesele z przytupem? Zamiast pierwszego tańca przygotujcie atrakcję dla gości. Live cooking, pokaz barmański, występ taneczny (nie w Waszym wykonaniu!), wizyta iluzjonisty czy nawet gra terenowa. Opcji jest bardzo wiele – zastanówcie się, czy niespodzianka dla gości sprawdzi się na Waszym weselu!

Dobry wodzirej to podstawa

Pamiętajcie, by odpowiednio wcześnie dogadać wszystkie szczegóły razem ze swoim wodzirejem – jego rola będzie nieoceniona wtedy, gdy na Waszym weselu nie przewidziano pierwszego tańca. To on będzie odpowiadać za ściągnięcie gości na parkiet lub ewentualne zabawy integracyjne między dwiema rodzinami, jeśli zdecydujecie się na taką opcję zamiast pierwszego tańca. Dlatego pamiętajcie, by przegadać wspólnie całą sprawę odpowiednio wcześniej. Opcji jest dużo, jest w czym wybierać, dlatego pamiętajcie – niezależnie od tego, na co zamiast pierwszego tańca się zdecydujecie, pamiętajcie o dobrej zabawie i radości z dnia Waszego wesela! 

Temat alternatyw pierwszego tańca poruszaliśmy też na jednej z naszych transmisji na żywo – TUTAJ!

Wiadomości Związane