Wejście

Artykuły

Sesja narzeczeńska – Robić czy nie? 15 powodów ZA sesją!

Sesja narzeczeńska – Robić czy nie? 15 powodów ZA sesją!

Każdy związek małżeński poprzedza okres narzeczeństwa. To czas, w którym należy przygotować się do zawarcia ślubu, czas poznania drugiej osoby, a często, jest to czas, w którym para decyduje się ze sobą zamieszkać i poznać swoje najdrobniejsze przyzwyczajenia.

Decydując, czy warto robić pamiątkową sesję, należy odpowiedzieć sobie na pytanie: „czy ta chwila jest warta uwiecznienia?”. Jeżeli odpowiedź będzie twierdząca to już wiadomo, że taka sesja sprawi Wam dużo radości. Do takiej sesji warto się przygotować – dopasować rzeczy, aby pasowały do siebie i były przystosowane do miejsca, w którym będzie sesja robiona. Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą rzeczy na zmianę oraz drobne rekwizyty. Panie powinny pamiętać o delikatnym makijażu i ułożonych włosach (chyba, że dodatkowo na miejscu będzie makijażystka/fryzjer).

sesja narzeczeńska
źródło: www.kameon.pl

Kilka argumentów ZA wykonaniem sesji:

 1. Przystępna cena – jest to najczęściej dodatkowy koszt, ale wart swojej ceny, po kilku latach drobne szczegóły zostaną zapomniane, a fotografię pozwolą przywrócić wspomnienia.
 2. Piękne zdjęcia z sesji narzeczeńskiej można użyć jako dekorację w domu – często takie zdjęcia są robione na łonie natury, na jakimś malowniczym tle, a przede wszystkim wykonywane przez profesjonalny sprzęt, dzięki czemu są wyraźne, a kolorystyka na nich prezentuje się idealnie.
 3. Udana zabawa – chodząc w różne miejsca i robiąc zdjęcia, można się wspaniale bawić, jest to udany czas razem i oczywiście możliwość pogłębienia Waszej relacji,
 4. Okres przed ślubem jest raz w życiu- jest to bardzo dobry argument, aby tę chwilę uwiecznić i cieszyć się pamiątką przez całe życie.
 5. Fotografie pokażą Wasz związek od innej strony- sporo znajomych pewnie Was nie zna od tej strony i to ciekawy sposób, aby pokazać im swoją miłość. Przytuleni, całujący się lub może przytulający się? Zdjęcia oddadzą, jak bardzo Wasz związek jest czuły.
 6. Poznanie fotografa- najczęściej decydujemy się na tego samego fotografa, jeżeli chodzi o zdjęcia ślubne lub sesje poślubną, a to dobry moment, by się poznać, czuć swobodnie przed nim, jak i przed aparatem.
 7. Nauka pozowania – wbrew banalna czynność, lecz gdy musimy pozować, okazuje się, że to bardzo trudne zajęcie. Stanie w bezruchu przez chwile oraz niezamknięcie oczu podczas zdjęć, to – jak się okazuje- nie lada wyzwanie.
 8. Dekoracja sali weselnej – można te zdjęcia użyć do dekoracji sali weselnej jako element wkroczenia Waszego związku w nowy wymiar, bądź po prostu jako dekoracje i chęć podzielenia się efektem sesji narzeczeńskiej.
 9. Zdjęcia na zaproszeniu ślubnym – dobrym rozwiązaniem jest wyrobienie zaproszeń z najlepszym Waszym zdjęciem z sesji i rozesłanie ich do gości, a na pewno zrobią wrażenie.
 10. Prezent dla rodziców- jest to dobra okazja, aby w formie albumu bądź nagrane na płytę CD z podkładem muzycznym, posłużyły jako prezent w momencie podziękowania dla rodziców na weselu. Można także zdjęć użyć do zamówienia (na przykład kalendarza).       
 11. Część planowanego ślubu – pozwala na zawsze zachować na zdjęciach okres przedślubny.
 12. Zwiększa ochotę na zdjęcia ze ślubu – widząc siebie w pięknej oprawie, na pięknym tle, ciężko jest zachować cierpliwość do czasu zobaczenia sesji ślubnej.
 13. Zdjęcia we dwoje- na zdjęciach z wesela najczęściej będziecie w towarzystwie świadków bądź innych gości, a sesja narzeczeńska pozwoli uwiecznić Was sam na sam.
 14. Sentymentalne miejsca- można się wybrać na spacer z fotografem i uwiecznić najważniejsze dla Was miejsca np. miejsce pierwszej randki czy miejsce poznania się.
 15. Spojrzenie na nowo- sesja pozwala, aby spojrzeć na siebie od innej perspektywy i sprawia, że związek wkracza w nowy wymiar.
sesja narzeczeńska
źródło: www.aparaton.pl

Przykładowe miejsca sesji narzeczeńskiej:

 • Miejsce, gdzie się poznaliście,
 • Wasza ulubiona kawiarnia,
 • Miejsce w którym odbyły się zaręczyny,
 • Góry,
 • Jezioro,
 • Las,
 • Park.

               A więc, jeżeli jesteście sentymentalną parą i nie chcecie, aby wspomnienia pod wpływem czasu przepadły, to taka sesja jest właśnie dla Was. Można wybrać się w ciekawe miejsce z fotografem i uwiecznić tę chwile na zawsze. Nie tylko sesje ślubne robione są w ciekawych miejscach, ale możecie wykorzystać każdy pomysł również na sesje narzeczeńskie. Pomysły na sesje zdjęciowe znajdziecie w tym artykule. Na pewno spędzicie wspaniały czas razem, zbliżycie się i zyskacie nowego spojrzenia na Was samych i na Waszą miłość.

Wiadomości Związane