Wejście

Artykuły

Sesja plenerowa – w dniu ślubu czy kilka dni po nim?

Sesja plenerowa – w dniu ślubu czy kilka dni po nim?

Sesja plenerowa stała się niemal nieodłącznym elementem wesela. Zdjęcia ślubne, wykonane przez profesjonalnego fotografa, stanowią wzruszającą pamiątkę na długie lata. Nawet podczas krótkiego, przelotnego spojrzenia na nie, mogą przenieść nas w emocje i nastrój tego dnia, w którym padło sakramentalne “tak”. Pozwalają też przywołać wzruszenie i przypomnieć sobie różnobarwne, pełne ciepła odczucia, które oplatały wówczas serce. Aby zdjęcia wykonane podczas sesji spełniły wasze oczekiwania i stanowiły wartościowy zapis szczęścia i miłości, należy dobrze przemyśleć, kiedy i gdzie się ona odbędzie i precyzyjnie ją zorganizować.

Sesja plenerowa może mieć miejsce w dniu ślubu lub w określonym od niego odstępie czasu. Coraz więcej Par Młodych decyduje się na to drugie rozwiązanie i wybiera inny dzień niż ten, w którym odbywa się cała uroczystość. A może jednak warto zorganizować ją właśnie wtedy, kiedy wszystkie emocje są na wierzchu, wzruszenie ściska serce i przeżywacie jeden z najważniejszych momentów w swoim życiu?

Sesja plenerowa w dniu ślubu – niech żyje miłość!

Zorganizowanie sesji plenerowej w dniu ślubu wydaje się odrobinę szalonym pomysłem, szczególnie, że właśnie wtedy będziecie mieć przecież wrażenie, że czas biegnie jeszcze szybciej i bezustannie go na wszystko brakuje. Rozwiązaniem może być dobre zaplanowanie całego dnia, zrobienie szczegółowego planu i skrupulatne trzymanie się ustaleń. Na sesję plenerową będziecie potrzebowali około dwóch godzin i jeśli ma odbyć się ona właśnie wtedy, trzeba po prostu znaleźć na nią przestrzeń. Przy dobrej organizacji nie powinno stanowić to problemu, a okaże się dobrym pomysłem na zminimalizowanie kosztów wesela. Jeśli zdecydujecie się na sesję plenerową tego samego dnia, oszczędzicie nie tylko na honorarium dla fotografa. Nie trzeba będzie bowiem płacić za kolejne wykonanie profesjonalnego makijażu czy fryzury, bo przecież przyjedziecie na sesję już w swoich ślubnych, zachwycających stylizacjach.

sesja w plenerze

Sesja plenerowa wykonana w dniu ślubu to idealny sposób na uchwycenie na zdjęciach tego magicznego klimatu, który towarzyszy zawarciu związku małżeńskiego. Emocje, które będziecie odczuwać są jedyne w swoim rodzaju, przez co ciężko będzie je oddać i odtworzyć po paru dniach. Jeśli fotografie mają krzyczeć miłością, być jak najbardziej autentyczne i przywoływać po czasie precyzyjne obrazy związane z Waszym ślubem – sesja plenerowa wykonana w dniu ślubu to najlepszy pomysł.

Sesja plenerowa po ślubie – pośpiech wyeliminowany

Ślub jest bez wątpienia takim wydarzeniem, w którym stres idzie w parze z niesamowitymi i pełnymi wzruszenia porywami serca. Sesja plenerowa zorganizowana kilka dni po nim, to sposób na najbardziej naturalne zdjęcia, pozbawione napięcia i zdenerwowania, które najpewniej będą towarzyszyć wam podczas wesela. Obok tego, będziecie mieli po prostu więcej czasu na dobrą zabawę, w której nie musicie obawiać się o to, że sukienka czy garnitur się zabrudzą, a makijaż przestanie być perfekcyjny.

Sesję plenerową wykonaną innego dnia, możecie zorganizować w kilku miejscach, które oddadzą wasz charakter i pozwolą opowiedzieć historię waszej miłości, życia i indywidualnych cech czy zainteresowań każdego z was. Możecie postawić na otwartą przestrzeń pełną malowniczych krajobrazów, a potem przenieść się w ekskluzywne wnętrze, które dopełni całość. Możliwości w tym aspekcie są nieograniczone, bo nie musicie za godzinę stawić się w Kościele, jak to często zdarza się podczas sesji plenerowych wykonywanych w dniu ślubu. Najważniejsze i jedyne, o czym musicie wtedy pamiętać to to, aby znaleźć czas dla fotografa, zostawić niezałatwione sprawy w domu, wyrzucić je z głowy i po prostu cieszyć się wspólnymi chwilami, ubierając je w uśmiech i wasze autentyczne odczucia.

Wiadomości Związane